Dla zakręconych

Akiciarzy

Kiedy już dojrzałeś i masz w domu puchatą Akitę – powiem krótko – WPADŁEŚ. Mając jednego psa rasy Akita, który wypełnia cały Twój czas wolny, niejednokrotnie nic nie robiąc, tylko leżąc obok, kiedy myślisz o wakacjach, imprezie, zaczynasz planować a na początku pojawia się Twoja Akita jest już dla Ciebie za późno ;). Teraz zaczynasz myśleć już o drugiej i trzeciej Akicie… a wyliczanka nigdy się nie kończy. Przestrzegam Cię, bo tak właśnie zaczyna się uzależnienie, które dopadło już wielu. Jak rozpoznać ten stan? Odpowiedź jest dość krótka. Biegające (leżące) po domu cztery łapy, mokry nosek, zakręcony merdający ogon i te ciemne oczy - jeśli tylko to widzisz i nic poza tym, a w domu przybywa zdjęć, koszulek, kubków oby tylko były z Akitą - wiedz że właśnie grono zakręconych Akiciarzy poszerzyło się o nowego członka. Tak więc witamy Cię wśród zakręconych Akiciarzy 😉 .

Wejdź i zobacz o co możesz jeszcze poszerzyć swoją kolekcję Akit.

Figurki


Akita to rasa psów, która stanowi część japońskiego dziedzictwa narodowego. Akita w Japonii, to także symbol siły, pomyślności, szczęścia i przyjaźni człowieka z psem. Istnieje w Japonii przepiękny zwyczaj ofiarowania figurek Akit. Figurkę taką ofiaruje się ludziom chorym – życząc im szybkiego powrotu do zdrowia, noworodkom a także młodym parom – aby w ich żuciu Akita przyniosła szczęście.

Figurki Akity są wykonane ręcznie z tworzywa podobnego do gipsu, występują w kolorze:

Figurki Akita

Czarnym

Figurki Akita

Brązowym (miedzianym)

Figurki Akita

Szarym

Figurki Akita

Białym

Stworzyliśmy figurki w trzech pozycjach, w pozycji:

 • stojącej,
 • leżącej,
 • „kucającej”.

Do Akity stojącej i leżącej dadaję zawieszkę w kształcie łapki psa, serduszka lub czterolistnej koniczynki. Zawieszka dodawana jest losowo do wyczerpania zapasów.
Waga 1 figurki to ok. 450 – 560 g. (w zależności od pozycji).

Przybliżone wymiary figurek Akit:

FigurkiFigurka stojącaFigurka leżącaFigurka ‘kucająca”
Wysokość:ok. 13.5 cmok. 10,5 cmok, 11.5 cm
Szerokość:ok. 6 cmok. 11 cmok. 5,5 cm
Długośćok. 17 cmok. 18 cmok. 15,5 cm

Pościel


Kiedy Twoje serduszko chce podzielić się z ukochaną Akitą łóżkiem, ale Twoje ciało nie chce podzielić się ulubioną poduszką, a rozum (lub partner) nie do końca akceptuje futro na pościeli rozważ czy nie lepiej położyć się z większą ilością przedstawicieli tej rasy.

Pamiętajmy że jak sobie pościelimy tak się wyśpimy a w dobrym towarzystwie zawsze miło jest zasypiać i się budzić.

Pościel dwustronna, o wymiarach:
Kołdra- 160 x 200 cm, – 1 sztuka,
Poduszki – 70 x 80 cm, – 2 sztuki.
zapinana za zamek, materiał: mikrofibra, gram. 90g/m2.

Dostępne są dwa wzory:

Pościel Akita

Wzór – 1


Pościel utrzymana jest w pastelowych wiosennych kolorach. Tło pościeli jest „cieniowane” począwszy od złamanej bieli poprzez odcień niebieskiego i zielonego koloru. Akcentem jest zdjęcie małych Akit na dole poszwy. Druga strona cała jest w psich łapkach wzór tren powielony został na poduszkach. Pościel nadaje się zarówno dla dzieci jak i dla osoby dorosłej. Spokojna stonowana kolorystyka pomoże zasnąć i śnić tylko kolorowe sny.

Galeria:
Pościel Akita

Wzór – 2


Pościel w jasnej kolorystyce. Pasuje dla młodzieży i dorosłej osoby. Kolory to łamana biel, odcienie niebieskiego i indygo. Jedna strona ozdobiona wspaniałymi Akitami w scenerii zimowej. Dorosła Akita czerwona i jeszcze młodzież Akity pręgowanej. Druga strona cała jest w psich łapkach wzór tren powielony został na poduszkach. Spokojna raczej „chłodna” kolorystyka pomoże zasnąć i śnić tylko kolorowe sny.

Galeria:

Mikrofibra – jest to specjalny materiał, powstały przy użyciu nowoczesnych technologii.

Typ mikrowłóka składający się z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, charakteryzujący się dużą wytrzymałością oraz lekkością. Bardzo przyjemna w dotyku.

Zarówno tkanina jak i druk posiada CERTYFIKAT JAKOŚCI OEKO-TEX

Kubki


 • najwyższa jakość produktu , śnieżno biały i równy bez ubytków!
 • odporny na mycie w zmywarkach !
 • wysokość kubka 9,5 cm
 • średnica 8,2 cm (klasyczny)
 • pojemność 330 ml
Dla zakręconych Akiciarzy

Trzy mądre Akity


Japońskie przysłowie o trzech mądrych małpkach mówi „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego nie mówię nic złego” . Uważa się, iż kto nie widzi zła, nie słyszy zła i nie mówi nic złego sam siebie chroni przed złem.

Tym razem przedstawiam akitki o imieniach:

 • Mizaru – która zakrywa oczka – więc nie widzi zła,
 • Kikazaru – która zakrywa uszka – więc nie słyszy nic złego,
 • Iwazaru – która zakrywa usta – więc nie mówi nic złego.

To piękne i mądre akitki, które mają przestrzec swych właścicieli przed złem

Dla zakręconych Akiciarzy

Akita – pies Samuraja


Akita cieszy się w Japonii bardzo dużym poważaniem.

Psy towarzyszyły samurajom i były wykorzystywane do polowań. Wzmianki na ich temat pojawiają się nawet w japońskiej mitologii.

W XVIII wieku stały się japońskim symbolem szczęścia i zdrowia, a przywilej ich posiadania należał do osób szlachetnie urodzonych.

Dla zakręconych Akiciarzy

Akita wierna i kochająca


Akita uchodzi za symbol psiej wierności i oddania. Najbardziej dobitny jej przykład można dziś zobaczyć w Japonii na Tokijskim dworcu Shibuya, gdzie stoi pomnik psa Akita imieniem Hachiko. Pies ten co wieczór, czekał na dworcu na swojego pana, profesora Uniwersytetu w Tokio, który wracał z pracy zawsze tym samym pociągiem.

Historia Hachiko została przedstawiona w filmie pod tytułem „Mój przyjaciel Hachiko„. To historia oparta na faktach. Niezwykłe świadectwo wierności i oddania, a także bezmiaru psiej miłości do człowieka, w reżyserii Lasse’a Hallströma, która poruszy nawet największych twardzieli.

Masz pytania?

Napisz do nas!


+48 501 315 875

kontakt@tomomi.pl

  Tomomi w stowarzyszeniach

  Tomomi w stowarzyszeniach

  ZKwP

  ZKwP - Związek Kynologiczny w Polsce –Jest to organizacja o zasięgu krajowym, która wchodzi w skład Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI. ZKwP jest organizacją zrzeszającą hodowców i miłośników psów powołana 28 lipca 1938 roku.

  FCI, czyli Fédération Cynologique Internationale, to międzynarodowa organizacja kynologiczna mająca swą siedzibę w Thuin w Belgii. FCI jest nadrzędną jednostką dla głównych organizacji kynologicznych w Europie Azji, Afryce, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii. Należy do niej 99 organizacji krajowych, jest największa międzynarodowa organizacja kynologiczna.

  AKIHO – to japońskie Stowarzyszenie hodowców psów rasy Akita, które powstało na rzecz zachowania i ochrony rasy Akita w Odate w Japonii w roku 1927. Akiho Central Europe jest jednym z europejskich oddziałów japońskiego stowarzyszenia AKIHO (skrót od Akita Inu Hozonkai, z jap. Stowarzyszenie).

  x