O naszej

Hodowli

Decyzja o posiadaniu psa, to decyzja, która kiełkowała w mojej głowie parę dobrych lat. Spokojnie mogę powiedzieć, że przez około pięć lat zastanawiałam się czy dam radę czasowo i psychicznie do takiej zmiany w moim życiu. Pies to przecież żywa istota, która czuje, oddycha, istota która jest zależna od swojego pana, więc nie jest to zakup tylko dla zaspokojenia chwilowego kaprysu. Wiem coś o tym bo w moim domu są już kociaki☺.

Później nadszedł czas na długie rozmowy i próby przekonania pozostałych członków rodziny do nowego domownika. No i największe wyzwanie przed jakim stanęłam czyli wybór rasy. Był to długi okres, kiedy oglądałam chyba wszystkie programy w TV o psach, cechach ich charakteru, potrzebach. Czytałam wiele opracowań w sieci o rasach – to była w pewnym sensie psychiczna męka ☺.

Ogólnie wiadomo, że człowiek chce połączyć zarówno zewnętrzne walory psa, czyli jego piękno zewnętrzne, z bardzo ważnymi cechami, takimi jak cechy jego charakteru, które są inne dla każdej rasy. Połączenie tego w jedno to już prawie mistrzostwo ☺.

Tomomi znaczy Piękna Przyjaźń

Domowa hodowla psów rasy Akita!

W trakcie próby dopasowania rasy do własnego charakteru natrafiłam na Akity – no i stało się☺ to było jak grom z jasnego nieba. Czytałam i wszystko mi pasowało, poniekąd miałam wrażenie jakby ktoś opowiadał o moim własnym charakterze☺ normalnie „lustrzane odbicie”.

Poznaj nasze

Pieski

Masz pytania?

Napisz do nas!


+48 501 315 875

kontakt@tomomi.pl

  Tomomi w stowarzyszeniach

  Tomomi w stowarzyszeniach

  ZKwP

  ZKwP - Związek Kynologiczny w Polsce –Jest to organizacja o zasięgu krajowym, która wchodzi w skład Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI. ZKwP jest organizacją zrzeszającą hodowców i miłośników psów powołana 28 lipca 1938 roku.

  FCI, czyli Fédération Cynologique Internationale, to międzynarodowa organizacja kynologiczna mająca swą siedzibę w Thuin w Belgii. FCI jest nadrzędną jednostką dla głównych organizacji kynologicznych w Europie Azji, Afryce, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii. Należy do niej 99 organizacji krajowych, jest największa międzynarodowa organizacja kynologiczna.

  AKIHO – to japońskie Stowarzyszenie hodowców psów rasy Akita, które powstało na rzecz zachowania i ochrony rasy Akita w Odate w Japonii w roku 1927. Akiho Central Europe jest jednym z europejskich oddziałów japońskiego stowarzyszenia AKIHO (skrót od Akita Inu Hozonkai, z jap. Stowarzyszenie).

  x