INU-YU-MI GO Shiroiarshi

CHAMPION MOŁDAWI

urodzona 12.10.2011 r.

KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA. Wspaniała sunia o czerwonym umaszczeniu, najstarsza w naszym stadzie ☺ W domu wołamy na nią YUMI (w wolnym tłumaczeniu: „Piękno z przyczyny”).

YUMI – to niesamowita dziewczyna, pełna dumy, pełna ciepła, niesamowita mamusia naszych szczeniąt bardzo cierpliwa, wyrozumiała i mądra, a przy tym wszystkim niesamowicie delikatna. Zawsze blisko nas ☺, potrzebująca wiele ciepła i czułości swojego człowieka, a pomimo tego z bardzo mocno rozwiniętym instynktem terytorialnym.

Po pojawieniu się YUMI w naszym domu już w pierwszym tygodniu pokazała nam wszystkie „niedoróbki” naszego ogrodzenia hihi. Pokazała nam i dalej pokazuje jak można rozpoznać, kiedy owoce są dojrzałe i można już korzystać z witamin w ogrodzie ☺ Jest niesamowita!!! Jest naszą MIŁOŚCIĄ.

Potrafiąca upomnieć się o odpowiednią ilość pieszczot ☺. W naszym stadzie jest przewodnikiem – co okazało się najlepszym rozwiązaniem na który my ludzie nie mieliśmy żadnego wpływu hihi.

Galeria zdjęć

 

Tomomi w stowarzyszeniach

Tomomi w stowarzyszeniach

ZKwP

ZKwP - Związek Kynologiczny w Polsce –Jest to organizacja o zasięgu krajowym, która wchodzi w skład Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI. ZKwP jest organizacją zrzeszającą hodowców i miłośników psów powołana 28 lipca 1938 roku.

FCI, czyli Fédération Cynologique Internationale, to międzynarodowa organizacja kynologiczna mająca swą siedzibę w Thuin w Belgii. FCI jest nadrzędną jednostką dla głównych organizacji kynologicznych w Europie Azji, Afryce, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii. Należy do niej 99 organizacji krajowych, jest największa międzynarodowa organizacja kynologiczna.

AKIHO – to japońskie Stowarzyszenie hodowców psów rasy Akita, które powstało na rzecz zachowania i ochrony rasy Akita w Odate w Japonii w roku 1927. Akiho Central Europe jest jednym z europejskich oddziałów japońskiego stowarzyszenia AKIHO (skrót od Akita Inu Hozonkai, z jap. Stowarzyszenie).

x